Gabriel Zajdel

Gabriel Zajdel 

Mieszkam i urodziłem się w Krośnie, mam 44 lata. Na codzień uczę języka angielskiego i obsługi komputerów we własnej szkole oraz współpracuję z placówkami oświatowymi z terenu województwa podkarpackiego.  Ukończyłem studia licencjackie o kierunku filologia angielska, oraz inżynierskie na kierunku mechatronika obydwa kierunki na krośnieńskiej uczelni, dodatkowo ukończyłem kierunki finanse i rachunkowość, administracja, BHP i obsługa ruchu turystycznego. Pracę zawodową zacząłem w lokalnej rozgłośni radiowej Radio Fan zajmowałem się sprzedażą reklam i po jakimś czasie zostałem dyrektorem działu reklamy. Zasięg mojej pracy obejmował byłe województwa krośnieńskie, przemyskie i zamojskie. W czasie pracy w radiu poznałem wiele ciekawych ludzi, a częste podróże pozwoliły mi w pełni poznać miasta i ich specyfikę. 

Od wielu lat prowadzę własną działalność gospodarczą, pracowałem również w firmie Nowy Styl w Krośnie w dziale eksportu. W latach 2002 do 2007 mieszkałem i pracowałem w Wielkiej Brytanii w placówce administracji publicznej w Bristolu, co pozwoliło mi dobrze poznać system prawa i społeczeństwo w Wielkiej Brytanii. 

Polityka i działalność społeczna to moja pasja, a nie sposób na życie. Dzięki temu moja działalność dostarcza mi przede wszystkim satysfakcji. Przygodę z działalnością społeczno – polityczną rozpocząłem jeszcze w Wielkiej Brytanii pomagając społeczności polskiej w Bristolu oraz pracując na rzecz integracji imigrantów z Polski z Brytyjczykami. W Polsce od 2008 roku prowadzę działalność polityczną i społeczną. Jestem prezesem podkarpackiego oddziału Stowarzyszenia Współpracy Polska Wschód, w którym od wielu lat prowadzimy działalność mająca na celu integrację Polaków z sąsiadami zza naszej wschodniej granicy, co pomogło mi organizować pomoc dla uchodźców gdy wybuchła wojen na Ukrainie. Dodatkowo działam w sferze ekologii – jestem jednym z organizatorów Podkarpackiej Nocy Nietoperzy – imprezy edukacyjno – naukowej. Noc Nietoperzy organizowana jest we współpracy z wieloma instytucjami nauki i kultury w tym Polską Akademią Nauk. 

Politycznie związany jestem z Nową Lewicą – jestem Przewodniczącym Organizacji Krośnieńskiej i Sekretarzem Województwa Podkarpackiego Nowej Lewicy. 

KONTAKT

E-mail: gabrielzajdel@gmail.com

Telefon 600601565