Łukasz Rydzik

Łukasz Michał Rydzik – urodzony w Jarosławiu 22 kwietnia 1987 r, mąż, ojciec, polityk, aktywista. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Europejskiej Szkoły Dyplomacji. Po zdobyciu tytułu magistra przez kilka lat pracował w międzynarodowych instytucjach finansowych zajmując się wprowadzaniem usprawnień systemowych oraz zarządzaniem zespołem. Uczestnik prestiżowych programów dla wyróżniających się polityków i aktywistów europejskich United4Change organizowanego przez Visegard School of Political Studies oraz “Ones to Watch” organizowanego przez The Foundation for European Progressive Studies.

W 2019 roku startował z 1 miejsca do Sejmu z Okręgu 22 osiągając wynik 10.391 głosów. Od 2019 r. Sekretarz Biura Lewicy w Sejmie. Od 2021 r. Członek Zarządu Krajowego Nowej Lewicy, Wiceprzewodniczący Podkarpackiej Nowej Lewicy, Asystent Europosła Roberta Biedronia.

Jest w polityce dla zmiany. Chce, aby Polska była krajem otwartym, tolerancyjnym, szanującym poglądy innych. Krajem, w którym każdy obywatel ma szansę na dobry start w życiu, zdobycie dobrego wykształcenia i pracę za godziwe wynagrodzenie. Krajem, w którym każdy ma zapewnioną porządną opiekę zdrowotną, jest rzetelnie sądzony, a na starość ma zapewniony godny byt. Krajem, który jest świecki, respektuje prawa kobiet i mniejszości.