Kongres Podkarpackiej Nowej Lewicy

21 maja 2023 odbył się Kongres Podkarpackiej Nowej Lewicy z udziałem Sekretarza Generalnego Nowej Lewicy Marcina Kulaska i Sekretarza Klubu Parlamnetarnego NL Dariusza Wieczorka.

Delegaci z całego województwa rozmawiali o programie na jesienne wybory parlamentarne. Ten ogólnopolski zostanie bowiem uzupełniony także o sprawy ważne dla lokalnych społeczności z naszego regionu. Dotyczą one między innymi służby zdrowia, edukacji oraz transportu publicznego.

Podczas konferencji poprzedzającej kongres, działacze Lewicy mówili między innymi o ogromnym wzroście cen energii oraz inflacji, która zżera zarobki i oszczędności Polaków. Ich zdaniem, to nie wina wojny na Ukrainie, ale Narodowego Banku Polskiego oraz rządu. Lewicę niepokoi także sytuacja w polskiej armii.
Działacze Lewicy poinformowali, że spotykają się z mieszkańcami wielu miejscowości w Polsce, żeby nie tylko rozmawiać o ich problemach, ale przedstawiać także swoje propozycje. To na przykład program “Bezpieczny senior” zakładający dodatkową waloryzację rent i emerytur, leki dla seniorów za 5 złotych oraz tak zwaną rentę wdowią. Lewica przygotowuje program na jesienne wybory parlamentarne. Oprócz propozycji ogólnopolskich, w każdym regionie będą także te ważne dla lokalnych społeczności. O szczegółach rozmawiano podczas dzisiejszego Kongresu Nowej Lewicy, w którym uczestniczyli przedstawiciele partii z całego regionu.
Wśród najważniejszych spraw dla podkarpackiej Lewicy jest między innymi utworzenie nowych oddziałów geriatrycznych oraz drugiego w regionie oddziału psychiatrii dziecięcej, a także walka z wykluczeniem komunikacyjnym mieszkańców mniejszych miejscowości oraz zakup dla wszystkich uczniów tabletów, w których będą mogli korzystać z elektrycznych wersji podręczników.

Oprócz rozmów programowych, Kongres miał za zadanie dokonanie wyborów uzupełniających członków Rady Wojewódzkiej NL.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *