Działania krajoweDziałania lokalne

Konwencja Lewicy w Rzeszowie

Lewica, z wicemarszałkiem Sejmu Włodzimierzem Czarzastym na czele, odbyła konferencję prasową na Rynku w Rzeszowie, podczas której zaprezentowano kandydatów na wybory samorządowe 2024. Spotkanie to potwierdziło znaczenie tych wyborów dla polskiej lewicy.

Wśród obecnych na spotkaniu byli: Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek sejmu i współprzewodniczący Lewicy, Jacek Czerniak, Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, oraz Dorota Olko, poseł z partii Razem.

– Drogi prezydencie, popieramy twoją kandydaturę na prezydenta Rzeszowa – powiedział Czarzasty, kierując się do Konrada Fijołka. “Zrobiliśmy to trzy lata temu i to była jedna z najmądrzejszych decyzji politycznych, jaką podjęliśmy. Poparcie dla ciebie jest poparciem całej Lewicy, Partii Razem, całego klubu polskiej lewicy – dodał.

Plany Lewicy na wybory do Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Choć poparcie dla Fijołka było ważnym punktem konferencji, główny nacisk położono na nadchodzące wybory do sejmiku województwa. Lewica chce zdobyć jeden lub dwa mandaty do Sejmiku Województwa Podkarpackiego, co, według Czarzastego, przesądzi o władzy na Podkarpaciu przez następną kadencję.

– Mamy informacje i badania sondażowe, które pokazują, że jeden lub dwa mandaty w sejmiku województwa zdecydują, czy na Podkarpaciu nastąpi zmiana i będzie rządziła koalicja w tej chwili rządowa czy dalej władzę będzie sprawować Prawo i Sprawiedliwość – wyjaśnił.

Współpraca w koalicji rządowej i apel do kobiet

Marszałek Czarzasty podkreślił, że wyniki wyborów mogą być korzystne dla Lewicy dzięki dobrej współpracy w koalicji rządowej.

– Mamy różne zdania, czasami padają ciężkie słowa, ale jedno jest pewne – dobrze nam się współpracuje, mamy odpowiedzialność za kraj i to jest najważniejsze. Żadne różnice nie podzielą nas tak, aby ta koalicja była zagrożona – powiedział. Dorota Olko z partii Razem apelowała do kobiet: “Kobiety, dziewczyny, idźcie na te wybory.

Program “SMS” Lewicy na wybory samorządowe

Dodatkowo, Lewica przedstawiła szczegółowy program “SMS”: Szkoła, mieszkanie, szpital – gwarancja m.in. dobrych usług publicznych, wolnej i przyjaznej szkoły, mieszkań, przyjaznej służby zdrowia, sprawnego transportu zbiorowego, efektywnego wykorzystania środków unijnych.

– Na Podkarpaciu będziemy walczyć z wykluczeniem komunikacyjnym. Chcemy tak zorganizować komunikację, żeby była dostępna dla wszystkich, aby bez problemu można było dojechać do szkół, szpitali, czy urzędów i to jest jeden z naszych priorytetów. Im liczniejsi w samorządzie będą reprezentanci i reprezentantki Lewicy, tym więcej będzie budowanych mieszkań na wynajem, tym więcej pociągów i autobusów będzie kursować każdego dnia – przekonywał Wiesław Buż, lider rzeszowskiej listy.

źródło – https://rzeszow.naszemiasto.pl/lewica-odslania-karty-prezentacja-kandydatow-na-wybory/ar/c1-9642509

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *