Działania krajoweDziałania lokalneLudzie Lewicy

Kandydatki i Kandydaci Podkarpackiej Lewicy do Europarlamentu

Jesteśmy dumni, że możemy przedstawić ludzi, którzy z pasją i zaangażowaniem będą reprezentować nasz region na europejskiej arenie politycznej.

Podkarpacie to wyjątkowe miejsce, pełne energii, różnorodności i potencjału. Nasi kandydaci doskonale rozumieją potrzeby i aspiracje jego mieszkańców, łącząc lokalne doświadczenia z szeroką, europejską perspektywą. Wierzymy, że to właśnie dzięki takim osobom możliwe jest budowanie Europy sprawiedliwej, otwartej i solidarnej.

Na tej stronie znajdziecie Państwo szczegółowe informacje o naszych kandydatach – ich życiorysy, dokonania oraz programy, które pragną realizować w Parlamencie Europejskim. Każdy z nich wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę, aby skutecznie działać na rzecz rozwoju Podkarpacia i całej Unii Europejskiej.

Zachęcamy do zapoznania się z ich sylwetkami oraz wizjami przyszłości. Wspierając naszych kandydatów, wspierasz lepsze, bardziej sprawiedliwe jutro dla nas wszystkich. Dołącz do nas i razem budujmy silniejszą Europę!

1. Wiktoria Aleksandra Barańska – Powiat sanocki – 27 lat

Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na kierunkach dziennikarstwo i komunikacja społeczna, polonistyka komparatystyka. W trakcie szkoły doktorskiej w dyscyplinie: nauki o mediach. Ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim tłumaczenia prawnicze i specjalistyczne w języku angielskim. Jest członkinią partii Razem i Zarządu Stowarzyszenia Spójnik.

2. Grzegorz Budzik – Rzeszów – 52 lata

Profesor, kierownik Katedry Konstrukcji Maszyn na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, do 2020 roku prorektor PRz ds. nauki. Dwukrotny radny Miasta Rzeszowa, w latach 2006-2014.

3. Agnieszka Chmiel – Rzeszów – 45 lat

Pracownik Urzędu Miasta Rzeszowa. Konsekwentnie działa na rzecz społeczności lokalnej, promując ekologiczne rozwiązania i zrównoważony rozwój, mając na uwadze zarówno prawa kobiet, jak i dobro naszej planety. Przedstawicielka w radzie osiedla Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie. Wiceprzewodnicząca Podkarpackiej Nowej Lewicy.

4. Jakub Skiba – powiat niżański – 21 lat

Student administracji o specjalnościach administracja publiczna i stosunki międzynarodowe. Przewodniczący Parlamentu Studentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej i przewodniczący Studenckiej Rady Rzeszowa. Współorganizator Rzeszowskich Juwenaliów. Z Lewicą związany od 2020 roku, obecnie członek Podkarpackiej Rady Wojewódzkiej NL, sekretarz podkarpackiego sztabu wyborczego w wyborach samorządowych i szef podkarpackiego sztabu wyborczego w wyborach do europarlamentu. Zajmuje się także biznesem – współprowadzi piekarnie zatrudniającą 40 pracowników.

5. Monika Kurek – Powiat mielecki – 40 lat

Ukończyła Liceum Techniczne w Mielcu. Ma trójkę dzieci w wieku 17, 16 i 5 lat. Przez pięć lat była członkiem rady wsi. Jestem członkiem KGW. Jako mama niepełnosprawnego synka, dogłębnie interesuje się prawami osób z niepełnosprawnością, możliwościami i dostępem do terapii, a także tematami00 związanymi z przeciwdziałaniem wykluczeniu dzieci i młodzieży z orzeczeniem o niepełnosprawności.

6. Wiesław Woś – Przemyśl – 54 lat

Magister prawa administracyjnego. Pracuje w części administracyjno-obsługowej szkoły podstawowej w Przemyślu od 1991 roku. Wiceprzewodniczący Podkarpackiej Nowej Lewicy.

7. Magdalena Szczepańska – Rzeszów – 32 lata

Wolontariuszka w fundacjach wspierających osoby z niepełnosprawnościami. Prowadzi akcje w mediach społecznościowych promujące i wspierające fundacje Felineus, która zajmuje się ochroną zwierząt, szerzeniem edukacji pro zwierzęcej, promowaniem adopcji. Zawodowo związana jest z pomocą dla osób z niepełnosprawnościami. Starszy specjalista ds. administracji.

8. Przemysław Róg – Powiat ropczycko-sędziszowski – 37 lat

Urodzony w Strzyżowie, przez całe dotychczasowe życie związany z gminą Wielopole Skrzyńskie. Ukończył studia magisterskie na kierunku Administracja na Wydziale Prawa i Administracji w WSPiA w Rzeszowie. Przedsiębiorca, kierownik zmiany, aktualnie pełni funkcję lidera w nowoczesnej rzeszowskiej firmie. Od 2020 roku wpisany na listę Stałych Mediatorów przy Sądzie Okręgowym w Rzeszowie. Udziela się społecznie udzielając pro bono porad prawnych, uczestnik licznych protestów, m.in. Strajku Kobiet.

9. Iwona Urban – Powiat jasielski – 34 lata

Ma wykształcenie wyższe. Agent ubezpieczeniowy w Kołaczycach. Wolontariat w hospicjum w Krośnie, pomoc społeczna w zakresie sporządzania pism sądowych, wypełniania dokumentacji urzędowej, a także pomoc uczniom w pisaniu prac domowych. Weryfikacja prac dyplomowych.

10. Gabriel Zajdel – Krosno – 45 lat

Ukończył filologię angielską, a także jest inżynierem mechatroniki. Doszkalał się z finansów i rachunkowości, administracja, BHP. Od 2006 r. jest związany z lewicą, obecnie jest przewodniczącym rady powiatowej NL w Krośnie oraz sekretarzem wojewódzkim Lewicy na Podkarpaciu. Szefuje także Podkarpackiemu Oddziałowi Stowarzyszenia Współpracy Polska- Wschód. Obecnie Radny Rady Miasta Krosna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *